Tinkamas spalvų derinys interjero akcentui

person Autorius: Plungės baldai list Tema: Naudingi patarimai On:
Tinkamas spalvų derinys interjero akcentui

Kaip tinkamai pasirinkti tobulą spalvą Jūsų interjero akcentui? Derinkite spalvas taip, kaip tai daro interjero dizaineriai.

Išsirinkti mėgstamiausią spalvą lengva. Išsirinkti dviejų tonų spalvinę gamą savo namams – jau ne taip paprasta. Suklysti paprasta, o sumišimas gali priversti griebtis kibiro baltų dažų. Tačiau nepraleiskite progos pamėginti iš naujo! Štai mūsų pasiūlymai, kaip derinti akcentinę spalvą prie pagrindinių ir antrinių spalvų. 

Prieš pradėdami, greitai pasukime spalvų ratą:

Spalvu-ratas.png

Spalvų ratas

Pagrindinės spalvos: geltona, raudona, mėlyna.
Antrinės spalvos:žalia, oranžinė ir purpurinė.
Analogiškos spalvos:bet kurios spalvų spektre greta esančios spalvos, tokios kaip žalia ir geltona arba raudona ir purpurinė.
Papildančios spalvos:spalvos, kurios spektre yra viena priešais kitą, tokios kaip žalia ir raudona arba geltona ir purpurinė.Pagrindinės spalvosGeltonos sienos su mėlynu akcentu.

Geltona yra šviesiausia ir ryškiausia iš visų spalvų (taip pat ji - natūraliai šilta).Klasikinis derinys – geltona spalva ir šaltas mėlynas akcentas. Juk mėlyna spalva yra mažiausiai agresyvus spalvinis pasirinkimas. Nesvarbu, ar pasirinksite nugesintus pastelinius šešėlius, ar derinsite sodrią citrininę su gilia jūros spalva. Derindami šiltą geltoną ir tamsesnę šaltesnę mėlyną, sukursite balansą, kuris vizualiai apsaugos erdvę, kad ši neatrodytų pernelyg ryški ir rėžianti akį.

Geltona-siena-melynas-akcentasGeltona-siena-purpurinia-akcentas

Geltonos sienos su purpuriniu akcentu.

Aštresniam skoniui. Papildančios spalvos (tos, kurios spalvų rate yra viena priešais kitą) sukurs aukštojo stiliaus, dramatišką įvaizdį. Purpurinė spalva išsiskirs iš Jūsų lengvų geltonų sienų. Rekomenduojame rinktis blyškią geltoną arba naudoti abi spalvas atskirai, papildant bendrą vaizdą neutraliais atspalviais, kad projektas neatrodytų pernelyg šokiruojantis. Galutinis rezultatas bus labai pavasariškas.Mėlynos sienos su geltonu akcentu.

Kadangi geltona kaip pagrindinė spalva, puikiai dera prie mėlynų akcentų, savaime suprantama, kad jas sukeitus vietomis rezultatas išliks puikus. Iš tiesų, projektas atrodys dar dailiau. Derindami mėlynas sienas (o jeigu dekoruojate virtuvę, mėlynas spinteles) su geltonais akcentais, galite neabejodami rinktis ryškią mėlyną ir vaiskią tirštą geltoną. Nedidelės geltonos detalės lengvai įsilies į bendrą foną, o mėlyna – lengvai sugyvenama spalva, todėl neteks jaudintis, kad rezultatas bus pernelyg intensyvus.

Melyna-siena-geltonas-akcentas
,Melyna-siena-melynas-akcentas

Mėlynos sienos su mėlynu akcentu.

Nepastovus, paslaptingas mėlynos spalvos amplua – puikus pasirinkimas vienspalviams projektams. Derinkite tonus, kurie vienas kitą papildo. Jei nepasitikite savimi, rinkdamiesi šiltas spalvas, tiesiog derinkite mėlyną su dar daugiau mėlynos (arba mėlynai-žalius bei indigo atspalvius) ir leiskite susipinti vandenyno tonams.Pagrindinės spalvos: geltona, raudona, mėlyna.Raudonos sienos su baltu akcentu.

Galima sakyti, kad raudona spalva gyvena savo gyvenimą, nepriklausomą nuo viso likusio spalvų rato. Ji tokia intensyvi ir turi tiek daug simbolinių reikšmių (meilė, romantika, ugnis, apetitas), kad derinti ją su kitos spalvos akcentais atrodo tiesiog neįmanoma. Būtent todėl, jei norite išvengti nevykusių derinių, vienas populiariausių būdų – derinti raudoną su skaisčiai balta. Net jeigu raudona spalva nudažyta tik viena kambario siena, ji bus stipriausia spalva visoje erdvėje. Taigi, jeigu nesate tikri, pasirinkite ją kaip dominuojantį atspalvį, bet ne akcentą.

Raudona-siena-baltas-akcentasRaudona-siena-melynas-akcentas

Raudonos sienos su mėlynu akcentu.

Jūros spalva vėl gelbsti raudonas sienas. Nors raudonos spalvos kaitra ir ledinė mėlyna atrodo visai nesuderinamos, atklydusios iš priešingų spalvų spektro galų, raudoną papildo žalia, o patikima mėlyna viską tik šiek tiek sumaišo, bet nesukuria pernelyg dramatiško vaizdo. Be to, šis derinys dvelkia amerikietiška klasika ir jūra, todėl projektas tikrai neatrodys šokiruojantis.Antrinės spalvosOranžinės sienos su žaliais akcentais.

Oranžinė, geltonos geltonos ir raudonos spalvų derinys, yra viena kontraversiškiausių spalvų. Į ją telpa raudonos spalvos karštis ir geltonos ryškumas. Šios savybės suteikia tokį efektą, kurio tiesiog negalima ignoruoti!Žalia puikiai papildo oranžinę spalvą. Jei ketinate oranžinę šiek tiek pašviesinti, naudokite lapų spalvos žalumą. Jis įkvėps šiek tiek gaivos, bet nenurungs vakarėlio žvaigždės – oranžinės. Rinkitės geltonai-žalią, kad pasiektumėte bemaž tą patį efektą. Šis derinys neatrodys toks trikdantis.

Oranzine-siena-zalias-akcentasPurpurine-siena-purpurinia-akcentas

Šviesiai purpurinės sienos su tamsesniu purpuriniu akcentu.

Purpurinė, kaip ir mėlyna, yra dar viena spalva, puikiai deranti tarpusavyje. Jei purpurinę naudojame kaip pagrindinę spalvą, dažniausiai ją patamsiname ar šešėliuojame, kad sukurtume karališką efektą arba, atvirkščiai, renkamės blyškesnį, pilkesnį atspalvį, kuris neleidžia atrodyti vaikiškai. Įmaišykite šiek tiek raudonos-violetinės ir indigo atspalvių, kad kambarys neatrodytų per daug rėksmingas ar vienspalvis.Purpurinės sienos ir geltonas akcentas.

Švelni purpurinė kartu su žemiškais auksinės geltonos tonais sukurs įnoringą ir energingą atmosferą. Taip pat kambarys neatrodys karikatūriškai. Tik nepamirškite įmaišyti keleto papildomų spalvų akcentų, jei nenorite sukurti teminio vakarėlio įvaizdžio.

Purpurine-siena-geltonas-akcentasRausva-siena-zalias-akcentas

Rausvos sienos ir žalias akcentas.

Nors, iš tiesų, rausva spalva yra tik šviesesnis raudonos atspalvis, ji gyvena nepriklausomą gyvenimą. Būtent dėl to rausva spalva ir užsitarnavo savo vardą. Derinti rausvą ir žalią spalvas tarpusavyje – sena gimnazistiška tradicija, kuri sukuria žaismingą, pozityvų ir, kartu, inteligentišką įvaizdį. Šių spalvų derinį netgi sunku įtraukti į papildančių spalvų spektrą, nors abu atspalviai yra tikros priešingybės.Papildančios spalvosJei norite sukurti papildomų spalvų spektrą (kurį tikrai pagirs jūsų svečiai), reikia leisti dominuoti šiek tiek prislopintiems pagrindiniams atspalviams, bet labiausiai matomose vietose nedideliais kiekiais naudoti akcentines spalvas. Tai užtikrins gyvybingą, subtiliai aštrų įvaizdį.Rinkdamiesi akcentus baltai spalvai, nesuklysite pasirinkę bet kokį jūsų mėgstamą atspalvį. Vis dėlto, jei norite būti tikri, kad jūsų spalva išsiskiria, bet neišsišoka per daug, geriausia būtų sumaišyti keletą spalvų, tačiau leisti visoje paletėje dominuoti tik vienai. Žiūrėdami į nuotaikingą raštą ar paveikslą, įsivaizduokite šiek tiek išblukintus jų atspalvių vairantus, kad galėtumėte tokius spalvų derinius naudoti ant medžiagų ar dizaino akcentų erdvėje.Jei nei viena akcentinė spalva jums nepatinka, pamėginkite naudoti natūralius elementus, pavyzdžiui, auksą ar natūralią žalumą. Abi šios spalvos spektrą, kuriame vyrauja inteligentiški pilki ir balkšvi atspalviai, pavers tirštesniu, įsilies į bendrą vaizdą, sukurs tobulą antipop pop įvaizdį.Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausio Vasario Kovo Balandžio Gegužės Birželio Liepos Rugpjūčio Rugsėjo Spalio Lapkričio Gruodžio
  • Registruotis

Paskyros sukūrimas

Jau turite paskyrą?
Prisijungti arba Priminti slaptažodį